XXVII Bieg - Fundacja Światło-Życie w Bydgoszczy

Fundacja Światło-Życie Oddział w Bydgoszczy
Fundacja Światło-Życie Oddział w Bydgoszczy
Światło-Życie Oddział w Bydgoszczy
Przejdź do treści
XXVII Bieg sztafetowy i IV Maraton ks. J. Popiełuszki

6 października 2019 r., około 300 zawodników pobiegło w 27. Biegu Sztafetowym i 4 Maratonie Szlakiem Męczeńskiej Drogi Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki, aby upamiętnić 35. rocznicą jego męczeńskiej śmierci.

Przed startem biegacze uczestniczyli we mszy św.w kościeleŚwiętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy, gdzie bł. ks. Jerzy odprawił swoją ostatnią mszę św. Następnie wystartowało25 maratończyków oraz 22 drużyny sztafetowe, reprezentujące różne środowiska; między innymi NSZZ „Solidarność”, ogniska TKKF, parafie, szkoły podstawowe i średnie z województwa kujawsko-pomorskiego.  Zgłosiły się także drużyny z Płocka, Golubia Dobrzynia, Ostrowa Wielkopolskiego i Chojnic.Tegoroczny bieg będzie pilotowany przez kilku rowerzystów „Rowerowej Brzozy”. Dodatkowo tego dnia jedna drużyna z PTTK Piętaszki, 10 osób pokonała drogę pieszo. Grupa wyruszyła sprzed kościoła PŚBM o godz. 6.00 rano.  W biegu mogą również uczestniczyć osoby nie zgłoszone do organizatora, indywidualnie na dowolnym dystansie. Natrasie biegu,co 10km były punkty żywieniowe,przy których kibice i wolontariusze oczekiwali uczestników biegu. Tradycyjnie za biegaczami oprócz służby medycznej jechał autobus, który zabierał wycofującego się biegacza. Tradycyjnie ostatni odcinek trasy to jest ok 2,5km wszyscy pokonali razem. Bieg zakończyłsię ok godz. 15.00 w Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku.

W opinii wielu biegaczy i organizatorów ten bieg jest wyjątkowy, ponieważ każdy uczestnik jest zwycięzcą.Każdy kto weźmie udział otrzymuje medal. Bieg różni się od innych biegów tym, że nie jest ważny czas pokonania drogi. Wszyscy biegnąw jednym celu, aby oddać hołd bł. ks. Jerzemu. W czasie biegu jestprowadzona modlitwa różańcowa z rozważaniami bł. ks. Jerzego.

Bieg ma także na celu propagowanie, głównie przez młodzież w nim uczestniczącą przesłania które głosił ks. Jerzy, aby zło dobrem zwyciężać. Ponadto celem imprezy jest popularyzacja biegania, jako zdrowej i najprostszej formy sportu.

Organizatorami Biegu jest Fundacja Światło-Życie Ośrodek w Bydgoszczy i NSZZ „Solidarność” Region Bydgoski.
Wróć do spisu treści