XXIX Bieg - Fundacja Światło-Życie w Bydgoszczy

Fundacja Światło-Życie Oddział w Bydgoszczy
Fundacja Światło-Życie Oddział w Bydgoszczy
Światło-Życie Oddział w Bydgoszczy
Przejdź do treści
W niedzielę, 3 października 2021 r., z kościoła Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy, wystartowało 21 drużyn i 15 maratończyków, aby w ten wyjątkowy sposób uczcić 37. rocznicę męczeńskiej śmierci Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

Tegoroczna – już dwudziesta dziewiąta edycja biegu sztafetowego oraz szósta maratonu – jest doskonałą okazją do oddania hołdu Męczennikowi za wiarę oraz przypomnienia postaci Błogosławionego.

Wydarzenie rozpoczęło się Mszą św. o godz. 9:00, pod przewodnictwem ks. bp. Krzysztofa Włodarczyka. Tradycyjnie, po Mszy św. delegacje złożyły kwiaty przed obeliskiem bł. ks. Jerzego, następnie nowy pasterz diecezji bydgoskiej pobłogosławi uczestników Biegu i wykonał komendę startu.

Jest to już 29. Bieg sztafetowy, w którym biorą udział drużyny z całej Polski. Większość drużyn, to drużyny od początku istnienia tego Biegu. Są to ogniska TKKF, czy drużyny NSZZ „Solidarność”. Od ośmiu lat trasa biegu została zmieniona i kończy się w Górsku, w miejscu poświęconym życiu i posłudze kapłańskiej księdza Jerzego. Wcześniej bieg kończył się we Włocławku. Skrócenie trasy biegu ze 100 km do 40 km stało się okazją do utworzenia maratonu, który wpisał się już w tradycję tego biegu. Obecnie po za maratonem i sztafetą jedna drużyna pokonuje trasę na rowerach, pilotując biegaczy. Tego dnia oprócz biegaczy, szlakiem męczeńskiej drogi bł. ks. Jerzego, idą trzy drużyny pieszych, które wyruszają wcześnie rano, aby razem z biegaczami dotrzeć na metę. Bieg kończy się ok godz. 15:00 w Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku.
Wróć do spisu treści