Orszak 3K 2017 - Fundacja Światło-Życie w Bydgoszczy

Fundacja Światło-Życie Oddział w Bydgoszczy
Fundacja Światło-Życie Oddział w Bydgoszczy
Światło-Życie Oddział w Bydgoszczy
Przejdź do treści
6 stycznia Trzej Królowie z orszakami przeszli ulicami Bydgoszczy

Trzej Królowie pojechali ulicami miasta na koniach i wielbłądzie. Za królami podążały liczne orszaki królewskie oraz pozostali uczestnicy Orszaku. W trakcie przejścia nie zabrakło wspólnego śpiewania kolęd i radosnego przeżywania święta Objawienia Pańskiego.

IV Bydgoski Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Bydgoszczy 6 stycznia 2017 r. Rozpoczął się Mszą Świętą o godz. 10:30 w kościele Świętej Trójcy (ul. Świętej Trójcy 26) pod przewodnictwem ordynariusza diecezji bydgoskiej ks. bp. Jana Tyrawy. Orszak wyruszył sprzed kościoła o godz. 12 i przeszedł ulicami: ks. A. Kordeckiego, Focha, Mostową do Starego Rynku.

Scenariusz orszaku nawiązuje do tradycji ulicznych jasełek i jest oparty na przekazie biblijnym. Jego uczestnicy opowiadają wciąż tą samą historię, która wydarzyła się ponad 2 tys. lat temu w Ziemi Świętej. Trzej królowie podążą za gwiazdą na spotkanie ze Świętą Rodziną. Towarzyszyć im będą orszaki w kolorach niebieskim, zielonym i czerwonym, które symbolizują wiarę, nadzieję i miłość. Przemarsz zakończy się przy stajence, gdzie królowie złożą dary i oddadzą pokłon nowonarodzonemu Jezusowi. Przejściu pochodu towarzyszyć będą scenki biblijne oraz wspólne śpiewanie kolęd.

Orszaki na stałe wrastają w świąteczny kalendarz i stają się tradycją. W tym roku przejdą ulicami ponad 500 miejscowości w Polsce. Bydgoski Orszak Trzech Króli w ciągu trzech lat stał się jednym z największych w Polsce – w ubiegłym roku za królami podążyło 10 tys. kolędników.

Program Bydgoskiego Orszaku Trzech Króli jest tak przygotowywany, by był atrakcyjny dla rodzin. Trasa wiedzie przez najbardziej urokliwe zakątki miasta i przypomina o związkach Bydgoszczy z wodą. W tym roku królowie pojadą na wielbłądzie i koniach. Wielbłąd, na którym pojedzie król Baltazar przyjedzie do Bydgoszczy z mini zoo w Horodyszczu (województwo lubelskie). Na zakończenie orszaku będzie możliwość zrobienia zdjęć z aktorami i zwierzętami. Dzieci mogą też przekazać Świętej Rodzinie rysunki ze skarbami, które chciałyby podarować Dzieciątku oraz słodycze, które zostaną przekazane ubogim rodzinom.

Wróć do spisu treści