Orszak 3K 2015 - Fundacja Światło-Życie w Bydgoszczy

Fundacja Światło-Życie Oddział w Bydgoszczy
Fundacja Światło-Życie Oddział w Bydgoszczy
Światło-Życie Oddział w Bydgoszczy
Przejdź do treści

Orszak Trzech Króli po raz drugi w Bydgoszczy
 
6 stycznia ulicami Bydgoszczy przeszedł Orszak Trzech Króli.W tym roku królowie pojechali na wielbłądzie, białym koniu i w karecie. Wielbłąd, na którym jechał Melchior przyjechał do Bydgoszczy z mini zoo w Horodyszczu (województwo lubelskie). Orszak Trzech Króli był okazją do wspólnego śpiewania kolęd i radosnego przeżywania święta Objawienia Pańskiego.

Scenariusz orszaku nawiązuje do tradycji ulicznych jasełek i jest oparty na przekazie biblijnym. Trzej królowie podążą za gwiazdą na spotkanie ze Świętą Rodziną. Towarzyszyć im będą orszaki złożone z żołnierzy i dworzan. Przemarsz zakończy się przy stajence, gdzie królowie złożą dary i oddadzą pokłon nowonarodzonemu Jezusowi. Przejściu pochodu towarzyszyć będą scenki biblijne oraz wspólne śpiewanie kolęd.

 
Odtwórcami głównych ról sączłonkowie bydgoskich wspólnot, uczniowie szkół oraz grupa teatralna z MDK nr 2. Królom będą towarzyszyć orszaki w kolorach czerwonym, zielonym i niebieskim, które symbolizują wiarę, nadzieję i miłość. Pozostali uczestnicy mogą także samodzielnie przygotować niedrogie strojeodpowiadające opisom ewangelicznym i ludowej tradycji np. rycerza, dwórki, pastuszka czy aniołka. Organizatorzy rozdawali uczestnikom tekturowe korony i nalepki.
 
II Bydgoski Orszak Trzech Króli rozpoczął się Mszą Świętą o godz. 10:30 w kościele Świętej Trójcy, pod przewodnictwem ordynariusza diecezji bydgoskiej ks. bp. Jana Tyrawy. Bezpośrednio po Mszy Świętej orszak wyruszył sprzed kościoła i przeszedł ulicami: ks. A. Kordeckiego, Focha, Mostową do Starego Rynku.

Wróć do spisu treści