Oazowy Turniej - Fundacja Światło-Życie w Bydgoszczy

Fundacja Światło-Życie Oddział w Bydgoszczy
Fundacja Światło-Życie Oddział w Bydgoszczy
Światło-Życie Oddział w Bydgoszczy
Przejdź do treści

 
Bydgoszcz, 13 marca: X Jubileuszowy Oazowy Turniej Piłki Halowej o puchar ks. Blachnickiego
 

 
Ponad stu dwudziestu zawodników tworzących trzynaście drużyn, wzięło udział w X Jubileuszowym Oazowym Turnieju Piłki Nożnej Halowej, który rozegrano w Bydgoszczy. Wszyscy walczyli o puchar Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.
 

 
Organizatorem turnieju była Fundacja „Światło-Życie” Ośrodek w Bydgoszczy, a całość została przeprowadzona na obiektach sportowych Wyższej Szkoły Gospodarki. – Za nami pierwsza dekada rozgrywek i nikt z nas nie spodziewał się, że tak długo ten turniej przetrwa. Graliśmy o różne puchary. Tym razem o puchar Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, który dla nas, oazowiczów, jest największym autorytetem. Podkreślamy to, jakim był człowiekiem, wpisując się tym samym w jego proces beatyfikacyjny – powiedział organizator Mateusz Piątkowski.
 

 
Spotkania pełnią przede wszystkim funkcję wychowawczo-integracyjną, później dopiero sportową. Służą upowszechnianiu pozytywnych wzorców osobowych i rodzinnych, rekreacji i integracji rodzinnej oraz społecznej. Sam turniej bez wątpienia wpływa na integrację i jednoczenie całego ruchu w diecezji. – Zwycięstwo nie jest w nim najważniejsze, ale gra w duchu fair-play – dodał Mateusz Piątkowski.
 

 
Dwanaście zespołów reprezentowało wspólnoty parafialne Ruchu Światło-Życie z diecezji bydgoskiej oraz jedna drużyna z archidiecezji gnieźnieńskiej. 5 drużyn to reprezentacje Domowego Kościoła, 6 Oazy Młodzieżowej, a 2 to połączenie tych dwóch gałęzi. – Dla wspólnoty Ruchu Światło-Życie czymś naturalnym jest spotykanie się na różnych płaszczyznach. Jesteśmy ze sobą na modlitwie, we wspólnej pracy. Również razem się bawimy oraz odpoczywamy. Tego nauczył nas ks. Franciszek Blachnicki – powiedział moderator diecezjalny ruchu ks. Maciej Tyckun.
 

 
11 drużyn pochodziło z bydgoskich wspólnot, a pozostałe dwie ze Złotowa raz Inowrocławia. Turniej składał się z meczów fazy grupowej, ćwierćfinałów i półfinałów, walki o trzecie miejsce oraz finału. Integralną jego częścią była modlitwa.
 

Wróć do spisu treści