Marsz dla Życia - Fundacja Światło-Życie w Bydgoszczy

Fundacja Światło-Życie Oddział w Bydgoszczy
Fundacja Światło-Życie Oddział w Bydgoszczy
Światło-Życie Oddział w Bydgoszczy
Przejdź do treści
Marsz dla Życia i Rodziny – po raz ósmy w Bydgoszczy

9 czerwca 2019 r. ulicami Bydgoszczy przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Przy dźwiękach muzyki marszowej Bydgoszczaniewyrażą swoje przywiązanie do wartości rodzinnych oraz poszanowania życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Marsz zakończy się piknikiem rodzinnym oraz Festiwalem Nowe Spojrzenie na placu przy Bazylice św. Wincentego à Paulo.

Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny rozpocznie się Mszą św. o godzinie 12:30 w . w Katedrze Bydgoskiej, podczas której będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, czyli objąć modlitwą człowieka, którego życie jest zagrożone zabiciem w łonie matki.Start marszu sprzed katedry o godz. 14:00. Przejdziemy ulicami: Malczewskiego, Grodzką, Mostową, Gdańską, al. Mickiewicza, al. Ossolińskich, Szymanowskiego do Bazyliki św. Wincentego à Paulo.
Hasło bydgoskiego marszu brzmi: WIARA + NADZIEJA + MIŁOŚĆ = RODZINA.  Tegoroczne hasło ma zwrócić uwagę na wartość wiary, nadziei i miłości w budowaniu rodziny i w życiu każdego człowieka, zwłaszcza chrześcijanina.

Dla ludzi wierzących wiara, nadzieja i miłość to trzy cnoty Boskie, stanowiące o relacji człowieka wobec Boga. Wierząc Bogu mamy nadzieję na szczęście wieczne w niebie. Miłując Boga człowiek realizuje podstawową zasadę relacji międzyosobowych (przykazanie miłości), które znajduje swoje odzwierciedlenie w miłości małżeńskiej, rodzinnej oraz miłości bliźniego.

Wiara, nadzieja i miłość to również wartości uniwersalne, bliskie każdemu człowiekowi. Każdy człowiek nosi w sobie pragnienie miłości – pragnienie kochania i bycia kochanym. Każdy rodzic chce przekazać swoim dzieciom te wartości, którymi żyje, w które wierzy, stąd nasze równanie: WIARA + NADZIEJA + MIŁOŚĆ = RODZINA.

„W tym roku organizacja Marszu dla Życia i Rodziny wydaje mi się ważniejsza niż w latach poprzednich, głównie dlatego, że dostrzegamy większą potrzebę manifestowania tego co normalne. Chcemy pokazać, że tradycyjnych rodzin, żyjących wartościami chrześcijańskimi jest o wiele więcej niż się niekiedy wydaje. Wiara, nadzieja i miłość to wartości, które dają rodzinie siłę do pokonywania codziennych trudności.”, powiedziała Regina Piątkowska, organizatorka bydgoskiego marszu.

„Z wiarą i nadzieją idziemy przez całe życie, zakładamy rodzinę, a wspólna miłość nas łączy i umacnia”, dodała Dominika Rybak, współorganizatorka bydgoskiego marszu.

W ramach przygotowań do marszu, organizujemy konkurs plastyczny dla wszystkich dzieci przedszkolnych i szkolnych. Finał konkursu połączony z licytacją zwycięskich prac, będzie miał miejsce na scenie przy Bazylice św. Wincentego a’ Paulo, w trakcie pikniku rodzinnego, po marszu.

Marsz zakończy się piknikiem rodzinnym na placu przy bazylice. W czasie trwania pikniku przewidziana jest tzw. „strefa dziecka” z miejscem do zabaw ruchowych i artystycznych. Dla wszystkich uczestników marszu oraz pikniku przewidziany jest poczęstunek tortem. Będziemożna odbyć niepowtarzalny spacer na wysokości kopuły bazyliki i w wyjątkowy sposób podziwiać panoramę Bydgoszczy.

Na marsz zaproszeni są wszyscy, dla których ważne są wartości rodzinne i szacunek dla życia każdej osoby ludzkiej od poczęcia do naturalnej śmierci. Zarówno marsz jak ipiknik, będą okazją do świętowania i integracji bydgoskich rodzin. W marszu pójdą 3 osobyna szczudłach z flagami w kolorze niebieskim, zielonym i czerwonym, które będą symbolizowały wiarę, nadzieję i miłość – hasło naszego marszu.

Organizatorami Bydgoskiego Marszu dla Życia i Rodziny są wspólnoty katolickie oraz Fundacja Światło-Życie Ośrodek w Bydgoszczy.

Więcej informacji na www.bydgoskimarszdlazycia.siler.pl
lubwww.facebook.com/MarszBydgoszcz/

Wróć do spisu treści