Marsz dla Życia - Fundacja Światło-Życie w Bydgoszczy

Fundacja Światło-Życie Oddział w Bydgoszczy
Fundacja Światło-Życie Oddział w Bydgoszczy
Światło-Życie Oddział w Bydgoszczy
Przejdź do treści

VII Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny


Serdecznie zapraszamy do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny, który 10 czerwca 2018 r. przejdzie ulicami Bydgoszczy. Jak co roku będzie radośnie i kolorowo. Marsz zakończy się piknikiem rodzinnym oraz Festiwalem Nowe Spojrzenie na placu przy Bazylice św. Wincentego à Paulo.

Rok 2018 to rok ważnych rocznic i wydarzeń: 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, 40. rocznica wyboru św. Jana Pawła II na papieża, 50. rocznica wydania encykliki „Humanae Vitae”.

10 czerwca wychodzimy na ulice polskich miast, aby pod hasłem „Polska rodziną silna!” wyrazić wdzięczność Bogu za wolność i niepodległość, za każde ludzkie życie i każdą rodzinę. Pragniemy dziękować naszym przodkom za przechowanie dziedzictwa wiary i wszystkiego, co stanowi o naszej tożsamości. Chcemy jednocześnie wyrazić wobec władz publicznych oczekiwanie budowania przyszłości Polski na wartościach przechowywanych i chronionych przez poprzednie pokolenia Polaków – wiary i szacunku do życia ludzkiego w każdej fazie jego rozwoju, wartości małżeństwa kobiety i mężczyzny, rodzicielstwa oraz jak najlepszego wychowania młodego pokolenia.

Hasło tegorocznego marszu „Polska rodziną silna!” podkreśla zasadniczą rolę rodzin w budowaniu przyszłości Ojczyzny. Aby to zadanie mogło być przez rodziny realizowane, potrzeba zrozumienia i wszelkiej pomocy ze strony władz publicznych, instytucji kultury i oświaty, mediów oraz Kościoła.

Realizując wskazania zawarte w encyklice „Humanae Vitae”, w przeddzień marszu – 9.06.2018 r. w godzinach 9:00-14:00, w „Domu Polskim” przy ul. Grodzkiej 1 odbędzie się Ogólnopolskie Seminarium Naukowe pt. „Interdyscyplinarne aspekty obrony życia ludzkiego”, na które serdecznie zapraszamy (wstęp jest wolny, jednak liczba miejsc ograniczona).

VII Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny rozpocznie się w niedzielę (10 czerwca) Mszą św. o godzinie 12.30 w kościele oo. Jezuitów, podczas której będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, czyli objąć modlitwą człowieka, którego życie jest zagrożone zabiciem w łonie matki. Marsz wyruszy z Placu Kościeleckich o godz. 14.00 i przejdzie ulicami: Grodzką, Mostową, Gdańską, al. Mickiewicza, al. Ossolińskich, Szymanowskiego do Bazyliki św. Wincentego à Paulo.

Spotkanie zakończy się piknikiem rodzinnym na placu przy bazylice. Program pikniku jest przygotowywany z myślą o rodzinach. Przewidziana jest tzw. „strefa dziecka” z miejscem do zabaw ruchowych i artystycznych. W czasie trwania pikniku od godz. 14.00-18.00 będzie możliwość oddania krwi. O godz. 15.00 na scenie przy bazylice rozpocznie się Festiwal Nowe Spojrzenie. Będzie też można odbyć niepowtarzalny spacer na wysokości kopuły bazyliki i w wyjątkowy sposób podziwiać panoramę Bydgoszczy.

W ramach przygotowań do marszu, dzieci przedszkolne i szkolne, zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym „Polska rodziną silna!”. Każde dziecko, biorące udział w konkursie otrzyma słodki upominek, natomiast na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Finał konkursu połączony z licytacją zwycięskich prac, będzie miał miejsce na scenie przy Bazylice św. Wincentego a’ Paulo. Organizatorem konkursu jest Diakonia Miłosierdzia Ruchu Światło-Życie, wchodząca w skład komitetu organizacyjnego Marszu dla Życia i Rodziny.

Na marsz zaproszeni są wszyscy, dla których ważne są wartości rodzinne i szacunek dla życia każdej osoby ludzkiej od poczęcia do naturalnej śmierci. Zarówno marsz jak i piknik, będą okazją do świętowania i integracji bydgoskich rodzin. Organizatorami Bydgoskiego Marszu dla Życia są wspólnoty katolickie oraz Fundacja Światło-Życie Ośrodek w Bydgoszczy.

Więcej informacji na www.bydgoskimarszdlazycia.siler.pl
lub www.facebook.com/MarszBydgoszcz/

Koordynatorzy VII Bydgoskiego Marszu dla Życia i Rodziny
Regina i Marek Piątkowscy
regina.piatkowska@gmail.com
Tel. 604-645-692
Wróć do spisu treści