Marsz dla Życia - Fundacja Światło-Życie w Bydgoszczy

Fundacja Światło-Życie Oddział w Bydgoszczy
Fundacja Światło-Życie Oddział w Bydgoszczy
Światło-Życie Oddział w Bydgoszczy
Przejdź do treści

 
VI Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny

11 czerwca 2017 r., po raz szósty ulicami Bydgoszczy przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Jak co roku było radośnie i kolorowo. Marsz zakończył się festynem rodzinnym oraz festiwalem „Nowe Spojrzenie” na placu przy Bazylice św. Wincentego a’Paulo.

VI Bydgoski Marsz rozpoczął się Mszą św. w Katedrze Bydgoskiej o godzinie 12:30, podczas której można było podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, czyli objąć modlitwą człowieka, którego życie jest zagrożone zabiciem w łonie matki. Marsz wyruszył z ul. Farnej o godz. 14:00 i przeszedł ulicami: Malczewskiego, Mostową, Gdańską, al. Mickiewicza, al. Ossolińskich, Szymanowskiego do Bazyliki św. Wincentego á Paulo.

Całość zakończyła się festynem rodzinnym oraz festiwalem „Nowe Spojrzenie” na placu przy bazylice. W czasie trwania festynu była możliwość oddania krwi oraz akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Jednocześnie od godz. 15:00 na scenie rozpoczął się Festiwal „Nowe Spojrzenie”, podczas którego wystąpiły znane zespoły; 12 kamieni, Tau, Cuba de Zoo oraz Maleo Reggae i Panny Wyklęte.

„Czas na Rodzinę!” – to hasło tegorocznego marszu. Celem hasła jest zachęta do zawierania związków małżeńskich i zakładania rodzin oraz zwrócenie uwagi na to, jak ważną rolę w budowaniu więzi małżeńskich i rodzinnych odgrywa wspólne spędzanie czasu.

W ramach przygotowań do marszu, odbył się konkurs plastyczny „Mój czas z rodziną”, skierowany do dzieci przedszkolnych i szkolnych. Każde dziecko, które wzięło udział w konkursie otrzymało słodki upominek, a zwycięzcy atrakcyjne nagrody. Finał konkursu połączony z licytacją zwycięskich prac, miał miejsce na scenie przy Bazylice św. Wincentego a’ Paulo. Organizatorem konkursu była Diakonia Miłosierdzia Ruchu Światło-Życie, wchodząca w skład komitetu organizacyjnego Marszu dla Życia i Rodziny.

Na marsz zaproszeni są wszyscy, dla których ważne są wartości rodzinne i szacunek dla życia każdej osoby ludzkiej od poczęcia do naturalnej śmierci. Celem marszu jest również  promocja dobrych wzorców oraz budowanie przyjaznego klimatu wokół rodziny. Zarówno marsz jak i piknik był okazją do świętowania i integracji bydgoskich rodzin. Organizatorami Bydgoskiego Marszu dla Życia są wspólnoty katolickie oraz Fundacja Światło-Życie Ośrodek w Bydgoszczy.

Atrakcją marszu była młodzież oazowa na szczudłach oraz osoby w przebraniu kropelki krwi. Dla uczestników Marszu przygotowano chorągiewki i papierowe serca, na których z jednej strony jest hasło marszu a z drugiej strony symboliczna rodzina i w to miejsce można było wkleić zdjęcie własnej rodziny.

Wróć do spisu treści