Marsz dla Życia - Fundacja Światło-Życie w Bydgoszczy

Fundacja Światło-Życie Oddział w Bydgoszczy
Fundacja Światło-Życie Oddział w Bydgoszczy
Światło-Życie Oddział w Bydgoszczy
Przejdź do treści

Każde życie jest bezcenne” – pod takim hasłem, 22 maja, ulicami Bydgoszczy przeszedł V Marsz dla Życia i Rodziny. Podkreśla ono szczególną wartość każdej osoby. Organizatorzy zwracają uwagę, że każdy człowiek – bez względu na stan fizyczny, duchowy czy materialny – jest nieocenioną wartością i nikt nie powinien pozbawiać go jego fundamentalnego prawa – prawa do życia.

Marsz rozpoczął się Mszą św. w bydgoskiej katedrze o godzinie 12:30, podczas której było można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, czyli objąć modlitwą człowieka, którego życie jest zagrożone zabiciem w łonie matki. Po Eucharystii Diakonia Społeczna Ruchu Światło-Życie Diecezji Bydgoskiej przedstawiła na Starym Rynku scenkę teatralną, związaną z 1050-leciem chrztu Polski. Marsz wyruszył ze Starego Rynku o godz. 14 i przeszedł ulicami w kierunku Bazyliki Mniejszej św. Wincentego á Paulo.

Całość zakończyła się piknikiem rodzinnym, który przebiegał pod hasłem „Powróćmy jak za dawnych lat” na placu przy bazylice. W programie znalazły się m.in.: bajki i baśnie z dzieciństwa, nauka języka migowego, próba ustanowienia rekordu liczby wokalistów jednocześnie śpiewających piosenkę: „Powróćmy jak za dawnych lat”. Zaś w auli Świętego Krzyża od 15 do 15:30 odbył się finał konkursu plastycznego dla dzieci „Jak być dobrym". W czasie trwania pikniku była również możliwość oddania krwi oraz akcja „Dzień dawcy szpiku”.
Wróć do spisu treści