Marsz dla Życia - Fundacja Światło-Życie w Bydgoszczy

Fundacja Światło-Życie Oddział w Bydgoszczy
Fundacja Światło-Życie Oddział w Bydgoszczy
Światło-Życie Oddział w Bydgoszczy
Przejdź do treści

Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny

W niedzielę, 31 maja, ulicami Bydgoszczy po raz czwarty przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Jak co roku było radośnie, kolorowo i bardzo rodzinnie. Marsz zakończył się piknikiem rodzinnym na placu wokół bazyliki św. Wincentego a’Paulo.

IV Bydgoski Marsz Dla Życia i Rodziny rozpoczął się Mszą św. o godz. 12:30 w katedrze bydgoskiej, podczas której była możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone zabiciem w łonie matki. Pochód wyruszył ze Starego Rynku o godz. 14. Przeszedł ulicami: Stary Rynek, Krętą, Podwale, Grodzką, Mostową, Focha, Gdańską, al. Mickiewicza, al. Ossolińskich i Szymanowskiego do bazyliki.

Marsz dla Życia i Rodziny jest manifestacją przywiązania do tradycyjnych wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego. Imprezę wyróżnia jej afirmatywny charakter, ponieważ Marsz to przede wszystkim święto rodzin, stanowiące okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny. To również sposobność, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości.

– Hasło tegorocznego Marszu brzmi: Rodzina – Wspólnota – Polska. Wskazuje na to, że rodzina odgrywa bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka i że każde życie ludzkie powinno mieć szansę wzrastania w rodzinie, bo z nią związane jest dobro i szczęście człowieka. To w rodzinie uczymy się życia we wspólnocie i od tego jakie będą rodziny zależeć będzie ta największa rodzina jaką jest Polska. W obecnej rzeczywistości, w której spotykamy się z różnymi ideologiami, próbującymi przewrócić świat do góry nogami, rodzina jawi się jako ostoja bezpieczeństwa. To miejsce, które kojarzy się z tym, co najlepsze. Jak w piosence „Nie ma jak u mamy”. Wierzymy, że tegoroczny Marsz dla życia będzie tego dowodem i zachęci innych do budowania szczęśliwych rodzin. – powiedziała rzecznik Bydgoskiego Marszu dla Życia i Rodziny, Mirosława Chmielewicz.

Wróć do spisu treści