Bal Niepodległości - Fundacja Światło-Życie w Bydgoszczy

Fundacja Światło-Życie Oddział w Bydgoszczy
Fundacja Światło-Życie Oddział w Bydgoszczy
Światło-Życie Oddział w Bydgoszczy
Przejdź do treści

11 listopada świętowaliśmy Balem Niepodległości
 
11 listopada 2017 r. jak za dawnych lat, przy dobrej muzyce, również tej przedwojennej świętowaliśmy odzyskanie niepodległości. Wieczór uświetnił spektakl związany z odrodzeniem Polski oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
 
Nawiązując do pięknej polskiej tradycji organizowania wyjątkowych bali z okazji ważnych świąt państwowych świętowaliśmy 99 rocznicę odzyskania Niepodległości. W ten sposób chcemy wyrazić swoją radość z tego, że żyjemy w wolnej Polsce.
 
Bal rozpoczął się wieczornicą patriotyczną, przygotowaną przez grupę aktorów amatorów Ruchu Światło-Życie diecezji bydgoskiej. Specjalnie na tę okazję Organizatorzy przygotowali pamiątkowe śpiewniki dla przybyłych, a w nich pieśni „Pierwsza Brygada”, „Przybyli ułani pod okienko” czy „Wojenko, wojenko”. W balu wzięło udział 225 osób. Każdy uczestnik balu w prezencie otrzymał biało-czerwoną kokardę z orłem. Po wieczornicy przyszedł czas na wystawną kolację i dania serwowane przez szefa kuchni hotelu Holiday Inn Macieja Wiśniewskiego. Do tańca przygrywała 9-osobowa orkiestra Good-Evening z Poznania, grając ponadczasowe utwory polskie, również te przedwojenne. Można było też obejrzeć prezentowane na ekranie rzutnika zdjęcia przedwojennej Bydgoszczy.

Wróć do spisu treści